Regulamin sklepu internetowego
Dedykowane rozwiązania dla naszych Klientów
Tworzymy m.in. sklepy internetowe oraz dodatkowo oferujemy naszym klientom usługi z zakresu przygotowania dedykowanego regulaminu sklepu internetowego.

Jak to robimy?
Nie, nie przygotowujemy tego sami. Nie jesteśmy prawnikami, zdecydowanie bardziej wolimy programowanie i przede wszystkim brak nam niezbędnych kompetencji do przygotowywania takiej dokumentacji.
Współpracujemy z kancelarią radcy prawnego, której prawnicy (nazywani przez nas prawnikami od Internetu) przygotowują dla naszych Klientów na korzystnych warunkach cenowych taką dedykowaną dokumentację.
Dlaczego regulamin sklepu internetowego jest niezbędny?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każdy podmiot prowadzący chociażby ubocznie działalność zarobkową lub zawodową poprzez świadczenie usług elektronicznych jest zobowiązany stworzyć oraz upublicznić regulamin serwisu. Regulamin sklepu internetowego jest więc wymaganą ustawowo umową zawieraną między sprzedawcą (właścicielem sklepu) a kupującym (klientem sklepu). Regulamin powinien więc w sposób jasny i wyczerpujący regulować kwestie realizacji transakcji, warunki i sposoby płatności, jak również kwestie odpowiedzialności sprzedającego za niezgodność towaru z umową.
Dlaczego nie należy kopiować gotowych regulaminów sklepów internetowych z innych stron internetowych?
Po pierwsze, już samo kopiowanie takich treści ze stron innych użytkowników jest niezgodne z prawem. Po drugie, regulamin powinien zostać dostosowany do specyficznych wymogów konkretnej branży. Tego nie znajdziesz w gotowych wzorach innych sklepów internetowych. Zwróć też uwagę, że często właściciele sklepów internetowych powielają ten sam błąd i kopiują gotowe treści, które są już obarczone błędami, bo nie zostały przygotowane przez profesjonalistów.
Co, jeśli regulamin Twojego sklepu internetowego będzie obarczony błędami?
Wówczas konsument może wnieść pozew o stwierdzenie danego postanowienia umownego za niedozwolone. Jeśli Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oceni, że zapis wskazany przez konsumenta jest klauzulą abuzywną to przedsiębiorca będzie musiał zapłacić karę. Uwaga! Konsument może zakwestionować kilka zapisów w regulaminie, wówczas od każdego z zapisów może zostać nałożona osobna kara. Dodatkowo, Prezes UOKiK może zainicjować wszczęcie postępowania w sprawie o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą grozić znacznie większe konsekwencje finansowe. Pamiętaj też o konsekwencjach wizerunkowych! Zaufanie do podstawa w biznesie, warto też zadbać o dobre oceny internautów. Konsumenci, który przez błędny regulamin wystawią Ci złą opinię na pewno przyczynią się do spadku Twojej sprzedaży. Podsumujmy - nasi zaprzyjaźnieni prawnicy stworzą dla Ciebie regulamin sklepu internetowego zgodny z prawem i dostosowany dla potrzeb Twojej firmy.
Jakie są tego korzyści?
- Gwarancję, że Twój regulamin sklepu internetowego będzie zgodny z prawem.
- Przyjęte w regulaminie rozwiązania będą zadedykowane Twojej branży. Szczegóły tego, co dla Ciebie ważne w Twoim regulaminie sam przekażesz prawnikom.
- Szybki czas realizacji. Nasz klient zawsze ma pierwszeństwo.
- Korzystną ofertę cenową przygotowaną specjalnie dla naszych Klientów.
- Jasną komunikację. Nasi prawnicy są obyci z klientem biznesowym. Przygotowując dokumentację dostosowaną do przepisów prawnych przede wszystkim komunikują się z klientem językiem biznesu, a nie często niezrozumiałym dla przedsiębiorców językiem prawnym.
W sprawie przygotowania regulaminu sklepu internetowego skontaktuj się z nami.