Grafik pracy dla gastronomii

W 2023 roku intensywnie pracowaliśmy nad systemem planowania grafiku pracy dla gastronomii i owocem tej pracy jest aplikacja internetowa RestoReach. Dzięki aplikacji RestoReach możesz zaplanować grafik pracy dla swoich pracowników wykonujących pracę w różnych lokalizacjach. 

Planowanie grafiku pracy w gastronomii dla wielu lokalizacji i pracowników z naszą aplikacją internetową jest bardzo szybkie i intuicyjne. Poza planowaniem grafiku pracy aplikacja oferuje panel dla pracownika, możliwość przesyłania nadgodzin, automatyczne przypisywanie obowiązków dla pracowników, drukowanie harmonogramu pracy i wiele innych. 

Zdjęcie prezentuje grafik pracy dla gastronomii RestoReach.
W panelu administracyjnym jest podgląd na zmiany pracowników. W tym miejscu jest również możliwość edycji zmian pracowników.

Dla kogo przeznaczona jest nasza aplikacja do automatycznego planowania grafiku?

Nasza aplikacja znajdzie zastosowanie w każdej wielkości firmie. Możliwość dodawania nowych pracowników oraz zarządzanie nimi jest bardzo proste.  Automatyczny grafik pracy doskonale sprawdzi się w restauracjach, domach weselnych, barach i kawiarniach. Grafik dostosowany jest do planowania w zależności od funkcji pracownika – może osobno zaplanować grafik kucharzy jak i obsługi sali.

Jak planowany jest automatycznie grafik?

Pierwszym etapem jest zebranie dyspozycyjności od pracowników – następnie wszystkie dyspozycyjności zbierane są w jednym miejscu. Aplikacja śledzi przesłane przez pracowników grafiki i przypomina tym, którzy jeszcze nie przysłali swoich wolnych dni. Kiedy wolne dni od wszystkich pracowników zostały przesłane – grafik wykonuje kilka tysięcy prób ułożenia grafiku tak, aby zapełnić wszystkie dostępne zmiany. Najlepsza wersja grafiku zwracana jest i pojawia się możliwość zapisania grafiku i udostępnienia go pracownikom. 

Na wygenerowanym grafiku można nanosić dowolne zmiany, dodać kolejnego pracownika w danym dniu, usunąć pracownika z danej zmiany lub przypisać dodatkowy obowiązek pracownikowi.

Grafik z wieloma lokalizacjami

Nasz grafik dostosowany jest pod wiele lokalizacji i funkcji pracowników. Zdajemy sobie sprawę z tego, że często pracownicy mogą wykonywać różne funkcje – grafik uwzględnia to przy planowaniu i stara się ułożyć pracę tak, aby wypełnienie zmian było kompletne. Pracownik może mieć planowane zmiany zgodnie z priorytetem tzn. w pierwszej kolejności jego zmiany obsadzane są w wybranej lokalizacji a kiedy nie ma już możliwości na przypisanie kolejnych zmian grafik stara się obsadzić pracownika w innej lokalizacji.

Kontroluj czas pracy

Grafik może być planowany z uwzględnieniem limitów godzin w skali miesiąca, lub bez limitu godzin. W każdym momencie masz podgląd ilości godzin przepracowanych przez pracownika w danym miesiącu lub okresie.

Nadgodziny pracowników w gastronomii

Nasz system umożliwia śledzenie przepracowanych przez pracowników godzin. Pracownik w swoim panelu może przesłać nadgodziny do akceptacji przez kierownika i dopiero po akceptacji dodawane są do danego dnia.