Strona internetowa – trendy na 2024 r.

Z każdym rokiem liczba tworzonych stron internetowych rośnie. Dziś wiele marek nie wyobraża sobie funkcjonowania bez pozostawienia swojego śladu w Internecie. Witryna internetowa pełni rolę wizytówki danej marki. Jeśli planujesz swoją pierwszą stronę internetową lub modernizację istniejącej, to warto zapoznać się z obowiązującymi trendami dotyczącymi stron internetowych. Dzięki temu Twoja strona internetowa będzie nowoczesna i atrakcyjna dla użytkowników.

Strony skoncentrowane na doświadczeniu użytkownika (UX)

Ważnym aspektem związanym z projektowaniem stron internetowych jest obecnie doświadczenie użytkownika (UX). Strony powinny przede wszystkim nie tylko przyciągać wzrok designem ale i powinny być łatwe w nawigacji i intuicyjne.

UX jest ważny bo zaprojektowanie prostej i przejrzystej strony choć w teorii wydaje się być zadaniem prostym, to w praktyce jest trudne. Współcześnie ludzie poszukujący informacji w Internecie lubią otrzymywać szybkie rezultaty swoich poszukiwań. Strony internetowe powinny odpowiadać na oczekiwania użytkowników. W przeciwnym razie skierują oni swoje kroki w stronę konkurencji, która posiada bardziej intuicyjną stronę internetową, gdzie szybciej można odnaleźć potrzebne informacje. Nawet drobne elementy mogą wpłynąć na UX strony internetowej. Rozmieszczenie na stronie elementów, ich kolorystyka itp. mają duże znaczenie. Należy też szczególnie zadbać o to aby strona ładowała się szybko. Musisz wiedzieć, że Twoja strona powinna ładować się nie dłużej niż 5 sekund!

Minimalizm i prostota

Obecnie w projektowaniu stron minimalizm i prostotę stawia się na pierwszym miejscu. W projektach eliminuje się zbędne elementy graficzne rozpraszające użytkowników. Możliwość szybkiego znalezienia potrzebnych użytkownikowi informacji na stronie internetowej jest bardzo ważna. Dlatego też prym wiodą strony proste i przejrzyste z czytelnymi czcionkami. Czytelność strony internetowej ułatwia przeglądanie treści na stronie na różnych rozdzielczościach ekranu.

Ręcznie robione ilustracje

Współcześnie, w erze rosnącej popularności sztucznej inteligencji, można zaobserwować coraz większe wykorzystanie ręcznie tworzonych ilustracji na stronach internetowych. Pomimo powszechności AI, która oferuje szybką produkcję grafik, ręcznie wykonane ilustracje wyróżniają się i przyciągają uwagę użytkowników.

Ta tendencja może stanowić rezultat poszukiwania autentyczności i unikalności. Ręcznie tworzone ilustracje są niepowtarzalne i mają cechy, które trudno osiągnąć przez narzędzia generujące grafiki. Umieszczenie na stronie internetowej ręcznie robionych ilustracji wywołuje w użytkownikach pozytywne emocje i wyróżnia witrynę internetową.

Dodatkowo, ręcznie robione grafiki łatwiej dostosować do specyfiki danej marki lub projektu, ponieważ są tworzone z myślą o konkretnym kontekście i celu. W ten sposób, oprócz estetycznego waloru, mogą efektywniej komunikować przekaz i budować spójny wizerunek marki.

Glassmorfizm

Glassmorfizm to styl graficzny charakteryzujący się wyglądem przypominającym szkło. Elementy związane z glassmorfizmem przypominają płyty szkła, które mogą mieć delikatne cienie, gradienty i efekty świetlne. Idea glassmorfizmu polega na nadaniu (w tym przypadku stronie internetowej) lekkości, trójwymiarowości i elegancji, co może przyciągać uwagę użytkowników i sprawiać, że strony internetowe będą bardziej atrakcyjne wizualnie.

Animacje i elementy 3D – czyli więcej ruchu na stronie

Dynamiczne elementy umieszczone na stronie internetowej przyciągają uwagę użytkowników. Dzięki nim strony są interaktywne i dynamiczne. Ponadto, prezentacja danych na stronie w postaci dynamicznych elementów ułatwia przyswajanie informacji przez użytkowników. Elementy dynamiczne mogą więc również stanowić narzędzie komunikacji z użytkownikiem. Zastosowanie tego typu elementów w komunikacji może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania odbiorców i poprawić skuteczność naszego przekazu.

Tryb ciemny

Popularnym motywem przy projektowaniu stron internetowych jest obecnie stosowanie trybu ciemnego. Tryb ciemny poprawia komfort użytkowników w korzystaniu ze stron internetowych. Ciemny tryb jest odpowiedzią na obecne trendy w designie ale również jest praktycznym rozwiązaniem. Tryb ten w warunkach niskiego oświetlenia redukuje obciążenie oczu, poprawiając czytelność treści. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej korzystać ze stron internetowych bez uczucia zmęczenia wzroku.

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania, tak aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom swoich użytkowników.

Stworzymy Twoją stronę internetową

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie konkurencja w sieci jest coraz większa, kluczową rolę w promocji marki odgrywa profesjonalna i atrakcyjna strona internetowa.

Coraz więcej osób poszukuje produktów czy usług online, dlatego ważne jest aby strona internetowa była zgodna z najnowszymi trendami i oczekiwaniami użytkowników. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na ofertę naszej agencji kreatywnej, która specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych. Dzięki naszemu doświadczeniu i czujnym śledzeniu trendów możesz mieć pewność, że stworzymy dla Ciebie stronę, która będzie nie tylko estetyczna ale też funkcjonalna i zgodna z oczekiwaniami użytkowników.